Pricing

We’re proud of our simple pricing tiers. Our families pay a simple hourly fee. You don’t have to worry about monthly packages or long-term commitments!

K-8th grade: $50 per hour

9th-12th grade: $60 per hour

SAT/ACT Prep: $75 per hour

  • What are the different types of tutoring?
  • How many sessions do I need? Is 2 hours too much?
  • Is paying for a tutor worth it?
  • What is the best price for tutoring?